| Camera | 48MP Main, 20MP Front | |
|---|---|---|
| Display | 6.2 inches Foldable P-OLED Display | |
| Sim | eSIM | |
| OS | Android 10 | |
| Chipset | Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G (7 nm) | |
| RAM | 6GB RAM | |
| Memory | 128GB ROM | |
| Battery | 2800 mAh Non-removable Li-Po Battery |
| Name | Motorola Razr 5G |
|---|---|
| Model | Razr 5G |
| Price | Tk 156,000 |
| Brand | Motorola |
| Type | Smart Phone |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | 2020, November |
|---|---|
| Launch Date | Rumored |
| Network Type | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G |
|---|---|
| Network 2G | GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO |
| Network 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 20, 28, 38, 66 |
| Network 5G | SA/NSA |
| Network Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G |
| Network GPRS | Yes |
| Network EDGE | Yes |
| Display Type | Foldable P-OLED capacitive touchscreen, 16M colors |
|---|---|
| Display Size | 6.2 inches, 86.9 cm2 (~71.1% screen-to-body ratio) |
| Display Resolution | 876 x 2142 pixels (~373 ppi density) |
| Display Multitouch | Yes |
| Primary Camera | 48MP, f/1.7, 26mm (wide), 1/2.0 |
|---|---|
| Secondary Camera | 20MP |
| Camera Features | Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama HDR |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30fps, gyro-EIS 1080p@30fps |
| Body Dimensions | Unfolded: 168.5 x 72.5 x 8 mm Folded: unknown |
|---|---|
| Body Weight | 190 g (6.70 oz) |
| Body Build | Plastic front, plastic back, aluminum frame |
| Body Color | Black |
| Operating System | Android 10 |
|---|---|
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 475 Prime & 1x2.2 GHz Kryo 475 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 475 Silver) |
| GPU | Adreno 620 |
| Chipset | Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G (7 nm) |
| Memory Internal | 128GB |
|---|---|
| Memory External | No |
| Ram | 6GB |
| Battery Type | Non-removable Li-Po |
|---|---|
| Battery Capacity | 2800 mAh |
| Fm Radio | No |
|---|
| Audio | Vibration, MP3, WAV ringtones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | 3.0, Type-C 1.0 reversible connector |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS, LTEPP, SUPL |
| Sensors | Fingerprint front-mounted, accelerometer, gyro, proximity, compass |
|---|---|
| Messaging | SMS(threaded view), MMS, Email, IM |
| Browser | HTML5 |
| Java | No |
| Made By | US |
|---|
Picture quality is amazing.
Display: 12.9 Inches Liquid Retina XDR Display
Camera: 12MP+10MP+TOF 3D Main, 12MP Front
Chipset: Apple M2
RAM: 8GB RAM
OS: iPadOS 16
Battery: Li-Po 10758 mAh Battery
View Details →
Display: 6.2 inches Foldable P-OLED Display
Camera: 48MP main, 20MP front
Chipset: Qualcomm SDM710 Snapdragon 710 (10 nm)
RAM: 6GB RAM
OS: Android 11
Battery: 2510 mAh battery
View Details →
Display: 6.8 Inches Dynamic AMOLED Display
Camera: 108MP+10MP+10MP+12MP Main, 40MP Front
Chipset: Exynos 2100 5G (5 nm) - Global Qualcomm Snapdragon 888 - USA
RAM: 16GB RAM
OS: Android 11, One UI 3.0
Battery: 5000 mah Li-Ion Battery
View Details →
Display: 7.3 inch Dynamic AMOLED Display
Camera: 12 MP+12MP+16MP Main, 10MP+8MP+10MP Front
Chipset: Qualcomm SDM855 Snapdragon 855
RAM: 12 GB RAM
OS: Android 9.0 (Pie)
Battery: 4235 mAh Li-Po Battery
View Details →